Kalendarz imienin marzec 2022

Najpopularniejsze polskie powiedzenia i przysłowia o marcu zawsze oddają charakter tego kapryśnego miesiąca. Kto z nas nie słyszał "w marcu jak w garncu", "czasami w marcu zetnie wodę w garncu!" czy "marzec zielony - niedobre plony!". Zmienną pogodę rekompensuje nam jednak widok zbliżającej się wielkimi krokami wiosny! Ta kalendarzowa przypada na 21 marca i jest świętem obchodzonym w Polsce od wieków. Panuje zwyczaj, nakazujący utopić Marzannę - kukiełkę symbolizującą zimę - właśnie pierwszego dnia wiosny!

21 marca jest także znanym i lubianym Dniem Wagarowicza! Uczniowie mogą wtedy niemal legalnie urwać się z lekcji, a nauczyciele przymykają na to oko. Wszystko - rzecz jasna - z troski o pielęgnowanie wielopokoleniowej tradycji!

W marcu obchodzimy także Dzień Kobiet! Zgodnie ze zwyczajem 8 marca obdarowujemy nasze drogie Panie kwiatami i upominkami. Symbolem święta są wiosenne tulipany i czerwone goździki. Wielu z nas pamięta też zapewne nieco zabawny z perspektywy czasu zwyczaj wręczania kobietom rajstop.

Wśród najzabawniejszych marcowych obchodów możemy wymienić:

Najpopularniejsze imieniny w marcu obchodzą: Beata - w Dzień Kobiet 8 marca, a dalej Bożena, Krystyna, Maria, Kazimierz, Aleksander, Grzegorz, Józef i Zbigniewa. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Najpopularniejsze imieniny w marcu:

Luty Marzec Kwiecień
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela