Kalendarz imienin luty 2023

Idzie luty, podkuj buty! Czy Wy też zastanawiacie się na ile to staropolskie przysłowie sprawdzi się w najbliższych latach? My życzylibyśmy sobie śniegu po pachy, ale zważywszy na tendencję utrzymującą się już od pewnego czasu, zadowolimy się też warstwą po kostki! Czego - oprócz wymarzonego śniegu - możemy spodziewać się po lutym? Tu sprawa jest na szczęście prosta i niezmienna od lat!

Luty jako jedyny miesiąc ma zmienną ilość dni. Tylko co cztery lata na kartce z kalendarza zobaczymy datę 29.02! W pozostałe lata luty ma jedynie 28 dni - pozdrawiamy wszystkich urodzonych 29-ego! 14 lutego jak co roku obchodzimy Walentynki - święto wszystkich zakochanych, już teraz życzymy romantycznych obchodów! Walentynki nie są jednak jedynym świętem obchodzonym w lutym. Już 15 lutego swoją obecność na świecie i w kalendarzu zaznaczają single, natomiast 24 lutego obchodzimy Dzień Niespodziewanego Całusa!

6 lutego obchodzimy Dzień Boba Marleya, 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy, a 13 lutego Światowy Dzień Radia. W lutym - 7-ego i 8-ego obchodzimy kolejno Dzień Najwyższej Izby Kontroli oraz Święto Służby więziennej. Przypadek?

Luty to także miesiąc stojący pod znakiem najsłynniejszego świstaka świata! Świstak Phil z Punxsutawney w Pensylwanii co roku 2 lutego przepowiada mieszkańcom Stanów Zjednoczonych jak długo będą musieli jeszcze poczekać na przyjście wiosny. Tradycja ta sięga XIX wieku, a sam Dzień Świstaka jest świętem hucznie obchodzonym przez Amerykanów!

W lutym imieniny obchodzą między innymi Maria, Małgorzata, Marta oraz Bogdan, Bogumił, i Roman.

Najpopularniejsze imieniny w lutym:

Styczeń Luty Marzec
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela