Kalendarz imienin kwiecień 2023

Kwiecień to prawdopodobnie najbardziej nieprzewidywalny miesiąc w roku. Nie bez powodu mówimy "kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata". Czy będzie upalne słońce czy mroźne powietrze? Nikt tego nie wie! Jakby tego było mało kwiecień zaczynamy od prima aprilis czyli dnia dowcipów. I tak właśnie żartuje sobie z nasz przez kolejne tygodnie, dając nadzieję na ciepło, a potem tak po prostu ją odbierając.

Nazwa tego nieprzewidywalnego okresu, pochodzi prawdopodobnie od kwitnących kwiatów - "jak przygrzeje słonko, przejdzie kwiecień łąką". Przyroda zaczyna się odradzać, a do tego potrzebuje oczywiście wody "kwiecień co deszczem rosi, wiele owoców przynosi". Również zwierzęta budzą się z zimowego letargu, a samice przynoszą na świat młode. Co jeszcze niesamowitego czego nas w kwietniu? Bardzo często wypada wtedy Wielkanoc , czyli najważniejsze święto w kalendarzu liturgicznym chrześcijan - zmartwychwstanie Jezusa.

W kwietniu obchodzimy również Światowy Dzień Ziemi, który ma nam przypomnieć o ekologii i dbaniu o naszą planetę. Wkraczamy więc w wiosnę z przytupem, sprzątając najbardziej zaśmiecone miejsca i uzmysławiając sobie, że należy o nie dbać. W tym niezwykłym miesiącu imieniny obchodzą: Grażyna, Zbigniew i Katarzyna. Kwiecień, pomimo swojej kapryśności, zapowiada długo wyczekiwane lato i wszyscy niecierpliwie wypatrują kwietniowego słońca. W ludziach budzi się nadzieja i chęć do życia, zaczynają wychodzić z domów i spędzać czas na zewnątrz. Kwiecień może i przeplata, ale wszyscy lubią tego wariata.

Najpopularniejsze imieniny w kwietniu:

Marzec Kwiecień Maj
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela