Imieniny 25 stycznia - Kto ma imieniny 25 stycznia.

Imieniny 25 stycznia

25 stycznia jest to 25 dzień roku.
Słońce wschodzi o godzinie 07:25, a zachodzi o godzinie 16:11. Dzień trwa 8 godzin i 46 minuty.

<< 24 stycznia 26 stycznia >>
Link sponsorowany:

25 stycznia obchodzimy Dzień Sekretarki i Asystentki oraz Dzień Kryptologii. Wszystkim sekretarkom i asystentkom życzymy dużo cierpliwości do przełożonych oraz by wasza praca miała jak najmniej wspólnego z kryptologią :)
W kościele katolickim obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Wspominamy wydarzenie kiedy to jeszcze jako Szaweł zdążał do Damaszku by rozprawić się z kilkoma chrześcijanami, aż tu nagle niespodziewanie spotyka Jezusa, który pyta go czemu Go prześladuje. Potem jak wiadomo, Szaweł dostał od Jezusa nowe imię i z wielkiego przeciwnika chrześcijan stał się zagorzałym wyznawcą Jezusa i głosił Jego Ewangelię prawie, że całemu ówczesnemu światu.

wydarzenie z dnia 25 stycznia

Święci i błogosławieni wspominani 25 stycznia:

  • św. Ananiasz z Damaszku

Życzenia na imieniny

Szczęścia, by każdy dzień przynosił radość Radości, by uśmiech nie znikał z Twojej twarzy Uśmiechu, by przeganiał zmartwienia Beztroski, by żyć w pomyślności i zdrowiu Pomyślności i zdrowia, by realizować marzenia Spełnienia marzeń, by odnaleźć szczęście...
Odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany, które z pozoru wydają się trudne, a później wprost wymarzone, realizacji planów i nowych marzeń i kolejnych natchnień jak fal, które pchają statek do przodu.
Pokaż więcej życzeń imieninowych >>


Wydarzenia w Polsce

1915 -I wojna światowa: Austriacy rozbili rosyjską kawalerię w bitwie pod Lutowiskami.
1922 -Kardynał Achille Ratti, nuncjusz apostolski w Polsce i późniejszy papież Pius XI, został odznaczony Orderem Orła Białego przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego.
1943 -Powstanie zamojskie: polscy partyzanci stoczyli w nocy na 26 stycznia bitwę z osiedleńcami niemieckimi we wsi Cieszyn, zabijając 160 z nich.
1956 -Na mocy zarządzenia przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej rozpoczęło działalność Przedsiębiorstwo Państwowe Totalizator Sportowy.
1971 -Edward Gierek podczas spotkania ze stoczniowcami w Gdańsku, kończąc przemówienie zadał słynne pytanie: "Pomożecie?".
2005 -Na antenie TVN24 ukazało się premierowe wydanie programu Szkło kontaktowe.
2013 -Ukazało się pierwsze wydanie tygodnika Do Rzeczy.

Wydarzenia na świecie

1153 -Wyprawy krzyżowe: wojska król Jerozolimy Baldwina III rozpoczęły oblężenie Aszkelonu.
1327 -Edward III został koronowany na króla Anglii.
1554 -Założono S?o Paulo w Brazylii.
1983 -Papież Jan Paweł II promulgował nowy Kodeks prawa kanonicznego.
1990 -Kolumbijski Boeing 707 rozbił się z powodu braku paliwa podczas podchodzenia do lądowania w Nowym Jorku; zginęły 73 osoby, 85 zostało rannych.
1998 -Amerykańskie małżeństwo Tom i Eileen Lonerganowie zostało omyłkowo pozostawione na pełnym morzu przez statek w czasie gdy nurkowali na Wielkiej Rafie Koralowej. Ich ciał nigdy nie odnaleziono. Na podstawie tej historii nakręcono w 2003 roku film Ocean strachu.

Osoby urodzone 25 stycznia

1736 -Joseph-Louis Lagrange, francuski matematyk, astronom pochodzenia włoskiego (zm. 1813)
1869 -Max Hoffmann, niemiecki generał (zm. 1927)
1972 -Justyna Pochanke, polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna
1980 -Xavi, hiszpański piłkarz
1982 -Noemi, włoska piosenkarka
Link sponsorowany: