Imieniny 13 marca - Kto ma imieniny 13 marca.

Imieniny 13 marca

13 marca jest to 72 dzień roku.
Słońce wschodzi o godzinie 05:53, a zachodzi o godzinie 17:37. Dzień trwa 11 godzin i 44 minuty.

<< 12 marca 14 marca >>
Link sponsorowany:

Święci i błogosławieni wspominani 13 marca:

  • św. Krystyna - męczennica
  • św. Patrycja z Nikomedii - męczennica

Życzenia na imieniny

Kwiatów Ci nie dam, mimo szczerych chęci, Lecz słowa, które zostaną w pamięci: Życzę Ci szczęścia, dużo radości I długiej, szczęśliwej przyszłości. Niech los Ci z oczu łez nie wyciśnie, Niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie, Wszystko, co piękne i wymarzone, W dniu Twego święta niech będzie spełnione!
Szczęścia, by każdy dzień przynosił radość Radości, by uśmiech nie znikał z Twojej twarzy Uśmiechu, by przeganiał zmartwienia Beztroski, by żyć w pomyślności i zdrowiu Pomyślności i zdrowia, by realizować marzenia Spełnienia marzeń, by odnaleźć szczęście...
Pokaż więcej życzeń imieninowych >>


Wydarzenia w Polsce

1943 -Rozpoczęła się likwidacja krakowskiego getta.
1968 -Górnik Zabrze pokonał Manchester United 1:0 w rozegranym na Stadionie Śląskim rewanżowym meczu ćwierćfinałowym PEMK. W pierwszym meczu wygrali Anglicy 2:0.

Wydarzenia na świecie

1943 -Nieudany zamach na Adolfa Hitlera. Podczas lotu ze Smoleńska do Kętrzyna nie zadziałała bomba umieszczona w jego samolocie.
1963 -W Phoenix w Arizonie pod zarzutem porwania i gwałtu został aresztowany Ernesto Miranda, który nie został poinformowany przez policję o przysługujących mu prawach, co doprowadziło później do kasacji wyroku przez amerykański Sąd Najwyższy. W wyniku tej sprawy zostały wprowadzone tzw. Prawa Mirandy.

Osoby urodzone 13 marca

1271 -Guta von Habsburg, księżniczka niemiecka, królowa czeska (zm. 1297)
1995 -Mikaela Shiffrin, amerykańska narciarka alpejska
Link sponsorowany: